Senast uppdaterad: 01/16/2018
Mina Sidor
Språkhjälp [Hur fungerar det?]

Kontakta skolsköterskor


Här finns vi:

MLA - medicinskt ledningsansvarig skolsköterska

Stureskolan

Maria Selberg

Tel: 0921-625 21                                                          

e-post: maria.a.selberg@boden.se

  

                      

Brönjaskolan

Eija Bergenstråhle

Tel: 0921-782 05   

e-post: eija.bergenstrahle@boden.se 

Björknäsgymnasiet (EK ES NA RL SA TE VO gymnasiesärskolan)

Vik

Tel:                                                          

e-post:

Björknäsgymansiet (BA EE FT IM A IM C), Ungdomsmottagningen

Anna Sahlin

Tel: 0921-624 74
Ungdomsmottagningen: 0921-620 80                                   

e-post: anna.sahlin@boden.se  ungdomsmottagningen@boden.se

 

Lena Dahlkvist

Torpgärdsskolan, Svartbjörnsbyns skola

Lena Dahlqvist

Tel: 0921-624 98                                                          

e-post: lena.dahlqvist@boden.se

Prästholmsskolan, Pusslet, Blomdalen

Kerstin Johansson

Tel: 0921-620 89                                                                   

e-post: kerstin.p.johansson@boden.se

Fagernäs skola

Agneta Larsson

Tel: 0921-620 26, telefontid kl 8.00-8.30 onsdag och torsdag                        

e-post: agneta.larsson@boden.se

Mårängskolan, Unbyns skola, Älvskolan 

Ewa Sharma 

Tel: 0921-620 37                                                              

e-post:ewa.sharma@boden.se

Dubbelklicka för att välja denna bild

Hedens skola, Harads skola 

Anna-Karin Rendahl

Tel: 0921-623 16                         

e-post: anna-karin.rendahl@boden.se

 Skolläkare

Göran Stjärnholm

Tid till skolläkare bokas genom skolsköterska


Genvägen